Aradığınız Her Neyse Çanakkale'de!

Merkez Ulaşım

Çanakkale kent merkezine ulaşım; karayolu, havayolu ve denizyolu ile mümkündür.

Ankara’dan Çanakkale’ye karayolu ile Polatlı-Sivrihisar-Eskişehir-Bozöyük-İnegöl-Bursa-Bandırma-Lapseki güzergahı üzerinden ulaşılabilmektedir.

İstanbul’dan Çanakkale’ye Tekirdağ ve Keşan üzerinden Gelibolu yarımadasının doğu kıyılarını takip ederek ulaşılabilir. İstanbul’un Avrupa yakasından yola çıkıp Tekirdağ üzerinden kent merkezine gelecek ziyaretçilerin Çanakkale Boğaz geçişini Kilitbahir’den veya Eceabat ilçe merkezinden kalkan feribotlar https://www.gdu.com.tr/ ile yapması mümkündür. Bir başka alternatif; Gelibolu ilçe merkezinden Lapseki ilçe merkezine feribot ile geçmek ve sonrasında yaklaşık 30-35 dk’lık bir karayolu seyahati neticesinde Çanakkale kent merkezine ulaşmak olabilir.

İzmir’den Çanakkale’ye karayolu ile Menemen-Foça-Aliağa-Dikili-Ayvalık-Edremit-Ayvacık-Ezine güzergahı üzerinden ulaşılabilmektedir.

1995 yılında hizmete giren, 2017 yılında hizmete açılan yeni terminal binası ile Çanakkale Havalimanı, İstanbul ve Ankara’dan kent merkezine havayoluyla https://www.turkishairlines.com/tr-int/ ulaşımı mümkün kılmaktadır.

Kent içi toplu taşıma hatları ve saatleri için lütfen tıklayınız. http://ulasim.canakkale.bel.tr/rehber/hatlar-otobus-saatleri/