Aradığınız Her Neyse Çanakkale'de!

Merkez Mutfak

Deniz çalkantısının kulağınıza melodi gibi geldiği, enfes bir manzara karşısında kimi zaman derinlere dalarak sevdiklerinizi, geçmişi ve gelecek günleri düşündüğünüz huzur dolu bir ortamdaysanız bilin ki Çanakkale’desiniz.

Eğer günün erken saatlerinde yolunuz Çanakkale’ye düşerse; hemen en yakın fırına gitmeyi, sımsıcak simit ve poğaçanızı almayı, kordonda bulunan çay bahçelerinden birine oturup çayınızı sipariş ettikten sonra o enfes boğaz manzarasının keyfini çıkarmayı sakın unutmayın.

Kordonda Günün İlk Saatleri

Ülkemizin en iyi balık restoranları arasında yer alan birçok mekana sahip Çanakkale kent merkezi, aynı zamanda aperatif yemeklere ve ev yemeklerine ulaşabileceğiniz birçok restorana da ev sahipliği yapmaktadır. Keyifli bir günü, lezzetine doyamayacak olduğunuz balık, deniz mahsulleri ve mezeler ile donatılmış bir akşam yemeği ile sonlandırmak isterseniz deniz kenarında hizmet sunan restoranları mutlaka denemelisiniz.

Taptaze deniz mahsullerini, bahar aylarında yapılan köy hayırlarının vazgeçilmezi keşkeki, kendine has lezzeti ile Çanakkale’ye gelen ziyaretçilerin damağını şenlendiren peynir helvasını ve elbette tüm Çanakkale genelinde geçerli olan saf ve lezzetli zeytinyağı ile harmanlanmış sebze yemeklerini ve mezeleri Çanakkale’den ayrılmadan önce tatmayı ve damağınızı şenlendirmeyi sakın unutmayın.

Şimdiden afiyet olsun...

Fotoğraflar