Aradığınız Her Neyse Çanakkale'de!

Bozcaada Mutfak

Troya Ören Yeri ve Troya Müzesi ziyaretlerini takiben Geyikli’den başlayan kısa süreli bir deniz yolculuğu sonrasında artık Bozcaada’dasınız. Adanın çok kültürlülüğün ahengine sahip ara sokaklarını keşfe çıkmadan önce veya bol güneşli bir günde pırıl pırıl parlayan denizin tadını çıkardıktan sonra ufak bir mola verme ve Bozcaada’nın sizlere sunduğu yerel tatların lezzetini deneyimle zamanı.

Balık ve deniz mahsulleri, zeytinyağlıları ve kimliğinin önemli unsurlarından biri olan bağlarından elde edilen farklı şarap türleriyle Bozcaada, ziyaretçilerine deneyimlemeye değer birçok lezzet sunmaktadır. Her yıl yaz başında gerçekleştirilen Şarap Tadım Günleri, yaz sonuna doğru gerçekleştirilen Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali ve Bozcaada Yerel Tatlar Festivali gibi birçok etkinlik Bozcaada’yı diğer birçok adadan farklı kılmakta ve Bozcaada, söz konusu etkinlikler aracılığıyla ziyaretçilerine keyif ve lezzet dolu anlar yaşatmaktadır.

 

Yolunuz Bozcaada’ya düşer ve ada merkezini gezerken ufak bir mola vermek isterseniz çınar ağaçlarının altında sizlere nostaljik duygular yaşatacak çay bahçelerinde nefeslenmeyi, çayınızı veya kahvenizi yudumlamayı; günü keyifle bitirmek ve enfes bir gün batımına şahit olmak isterseniz de Polente Feneri’ne portatif sandalyeniz, birkaç piknik malzemesi veya tercihinize göre ada şarabı ve biraz peynir ile gitmeyi unutmayın.   

 

Şimdiden afiyet olsun...

Fotoğraflar