Aradığınız Her Neyse Çanakkale'de!

Bayramiç Mutfak

Çanakkale’de birçok yeri görülecekler listenize eklemenize neden olan mitolojiye olan ilginiz, sizi mitlere konu olan birçok olayın başlangıç noktası kabul edilen, Homeros’un İlyada Destanı’na göre tarihte bilinen ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yere getirdiğinde bilin ki Bayramiç sınırlarında bulunan Ayazma Pınarı Tabiat Parkı’ndasınız. Paris’in Afrodit’e verdiği “en güzele” şeklinde yazılı olan altın elma, acaba elmaları ile ünlü Bayramiç açısından bir tesadüf olmayabilir mi?

Yeşilin birçok tonu ile şırıl şırıl akan suyun muhteşem uyumuna hayran kalacağınız bir doğa yürüyüşü için Kazdağı’na doğru yapacağınız seyahat esnasında karşınıza birçok elma bahçesi çıkarsa sakın şaşırmayın, çünkü Bayramiç’tesiniz. Seyahatiniz boyunca size sadece elma bahçelerinin değil aynı zamanda adını yetiştirildiği ilçeden alan ve belki henüz tadına bakmamış olduğunuz Bayramiç Beyazının da eşlik edeceğini ve sarkan ağaç dallarının üzerinden sizi selamlayacaklarını unutmayın.

Eşsiz bir manzara eşliğinde ruhunuzu dinlendirmek için yapacağınız doğa yürüyüşü için hoş kokulu, tat ve lezzetiyle ön plana çıkan Bayramiç Elması ve Bayramiç Beyazını yanınıza almayı ve sonrasında mitolojik hikâyelere ev sahipliği yapan doğayı keşfe çıkmayı sakın unutmayın.

Şimdiden afiyet olsun...