Aradığınız Her Neyse Çanakkale'de!

Ayvacık Mutfak

Mutfak bölümünde sitedeki halihazırdaki içeriği kaldırıp aşağıdaki metni yerleştirebilir miyiz?

Sırtınızı yeşile yüzünüzü maviye döndüğünüzde bulunduğunuz anı yaşadığınızı hissettiren doğası ve enfes manzarası ile Ayvacık’tasınız. Güne pırıl pırıl parlayan denizin keyfini çıkararak başladınız, gün içinde bir sonraki planınız Assos Athena Tapınağı, Apollon Simintheion gibi antik kentleri veya Adatepe, Yeşilyurt, Nusratlı gibi köyleri ziyaret etmek, hafiften karnınızın acıktığını ve kısa bir yemek molası vermeniz gerektiğini düşünüyorsunuz, çok şanslısınız çünkü Ayvacık’tasınız.

Eğer balık ve enfes deniz ürünlerini farklı mezeler eşliğinde yemek isterseniz Ayvacık’ta günün her saati, bu ziyafet için uygun olacaktır ancak hafif ve gün ortasında sizi çok da fazla yormayacak tatlar arıyorsanız o zaman Ayvacık’ın saf ve lezzetli zeytinyağı ile harmanlanmış sebze yemekleri ve hafif aperatiflerini deneyebilirsiniz.

Eğer güzel bir günü keyifli bir akşam yemeği ile bitirmek isterseniz; Anadolu’nun en batı noktası olan Babakale’ye gidebilir ve güzel bir gün batımı eşliğinde Babakale kalamarı yiyebilir ya da Assos Antik Liman’ın mistik havası eşliğinde balık, deniz mahsulleri ve mezeler ile çeşitlendirilmiş bir akşam yemeği tercihinde bulunabilirsiniz.

Gün batımı eşliğinde enfes bir Midilli manzarası için tercihinizi Athena Tapınağı’ndan yana kullanırsanız Behramkale Köyü’nün hareketli sokaklarından yukarı doğru yürürken yer yer karşınıza çıkacak karadut suyunun tadına bakarak nefeslenmeyi ve tüm seyahatiniz süresince sizi kendine çeken mis kokulu limon kekiklerinden alarak sevdiklerinize Çanakkale hatırası olarak götürmeyi sakın unutmayın.

Şimdiden afiyet olsun...

Fotoğraflar